Opis posla trgovca riznicom

Sadržaj:

Anonim

Trgovac riznicama radi pod vodstvom glavnog direktora za investicije tvrtke ili blagajnika. Osigurava da organizacija odabere odgovarajuće kratkoročne investicijske strategije za postavljanje (ulaganja) dnevnih novčanih viškova na burzama vrijednosnih papira i privatnim plasmanima. Trgovac riznicom obično ima diplomu iz poslovnog područja.

Priroda djela

Prodavatelj riznice pomaže vrhunskom rukovodstvu tvrtke u upravljanju viškom gotovine iz poslovnih aktivnosti. Uspostavlja dnevne razine gotovine za poslovne jedinice, ocjenjuje potrebe za likvidnošću u korporativnim kratkoročnim ili dugoročnim transakcijama te osigurava da se zaposlenici pridržavaju postupaka upravljanja gotovinom pri obavljanju svojih dužnosti. Trgovac riznicama također priprema dnevne ili tjedne novčane pozicije i predviđa izvješća za više rukovodstvo i osigurava točnu analizu vlasničkih udjela (ulaganja) u korporativne banke s bankama i brokerskim društvima.

Obrazovanje i osposobljavanje

Trgovac riznicom na nižoj hijerarhijskoj razini obično ima diplomu u području povezanom s financijama, dok viši trezor obično ima visoku stručnu spremu, kao što je magisterij ili doktorat, u financijama, investicijskoj analizi ili upravljanju gotovinom. Osobitost liberalnih umjetnosti nije neuobičajena na tom području, osobito ako se pojedinac fokusira na aktivnosti usklađivanja. Trgovac riznicom s prethodnim iskustvom u javnom računovodstvu obično ima licencu ovlaštenog javnog računovođe (CPA).

Plaća

Ukupna naknada prodavača riznice ovisi o njezinoj akademskoj ili profesionalnoj vjerodostojnosti, dužini radnog staža i dužini radnog staža. Industrija u kojoj djeluje također utječe na razine plaća. Trgovac riznicom u privatnom sektoru zarađuje više od kolege u državnoj agenciji. Zavod za statistiku rada u američkom Ministarstvu rada izvješćuje da su juniorski rizničari i menadžeri zaradili medijansku plaću u iznosu od 99.330 dolara u 2008., isključujući godišnje dionice i novčane bonuse, s tim da je 50 posto profesije zarađivalo od 72.030 do 135.070 dolara. Isto izvješće pokazuje da su viši trezorski trgovci i analitičari 2008. ostvarili prosječne plaće od 73.150 dolara, isključujući godišnje dionice i novčane bonuse, s najnižim 10 posto koji su zarađivali manje od 43.440 dolara, a najviši 10 posto zarađivali su više od 141.070 dolara.

Razvoj karijere

Prodavač riznica može poboljšati svoje šanse za rast u karijeri tako što će pohađati kontinuirano stručno obrazovanje ili CPE, sesije. Također se može upisati na magisterij iz financija ili investicijske analize ako ima dodiplomski studij. Profesionalni certifikat, kao što je CPA ili ovlašteni financijski menadžer (CFM), može biti poticaj za karijeru.

Radni uvjeti

Prodavatelj riznice ima zauzet raspored na kraju mjeseca ili kvartala kada tvrtka obično izdaje financijska izvješća i šalje regulatorne podatke Službi za unutarnje prihode ili Komisiji za vrijednosne papire. Maloljetni trgovac riznicama ima standardne 8:30 do 17:30 sati. radno vrijeme, dok viši stručnjaci mogu raditi duže.