Prosječna plaća za profesionalne motocikle

Sadržaj:

Anonim

Profesionalni motociklisti su sportaši koji su napredovali do najviše razine natjecanja u ovom rizičnom ali uzbudljivom sportu. Smatraju se izvanrednim sportašima s iznimnim fizičkim sposobnostima, izdržljivošću i natjecateljskim instinktima, među ostalim talentima. Profesionalni motociklisti obično se natječu u velikim nacionalnim i međunarodnim utrkama, gdje mogu osvojiti novčane nagrade tijekom cijele karijere. Ugovori o odobrenju također mogu povećati plaću motociklista.

Savjet

• Pro motocross ne dolazi s "prosječnom" plaćom. Vrhunski vozači mogu zaraditi 12.000 $ za jednu utrku, u usporedbi s $ 16.405 godišnje za vozača koji završi mrtav posljednji u svakoj utrci u sezoni.

Novac dolazi iz više izvora

Plaće profesionalnih vozača motokrosa ovise o njihovom uspjehu na stazi, iako postoje i drugi čimbenici. Prema Motocross Action Magazineu, profesionalni motociklisti čine svoj novac kombinacijom pobjeda u utrci, novčanika, plaća momčadi, potvrda i bonusa za prvenstvo. Oni koji tek počinju raditi kao privatnici i možda će morati dopuniti svoj prihod drugim poslom. Kako počinju stvarati ime za sebe i osvojiti velika natjecanja, profesionalni motociklisti mogu povećati svoje godišnje plaće.

Supercross Plaća za dvadesetu, četrdesetu i desetu

Ako profesionalni motocross trkač završi dvadesetu u svakoj utrci AMA 450, prema Motocross akcija, od 2015. godine ostvario bi godišnju plaću od 36.295 dolara. To se može usporediti s $ 16.405 u dobitku za vozača koji je završio četrdesetu u svakoj utrci u jednoj sezoni - ili mrtva posljednja. Ako je, međutim, završio deseto mjesto na svakoj utrci, zaradio bi 52.700 dolara u nagradnom fondu i bonusima.

Champions čine top dolar

Profesionalni motociklisti koji se dobro natječu na natjecanjima i dobro su poznati u sportu mogu ostvariti visoke plaće u skladu s drugim profesionalnim sportašima. Najveći konkurenti kao što su James Stewart i Chad Reed obično zarađuju više od milijun dolara godišnje samo u nagradnim fondovima, ne računajući komercijalna sponzorstva. Na Monster Energy Supercross seriji 2018., isplata novčanika bila je ukupna suma od 86.807 dolara plaćenih jahačima. Najbolji vozač Marvin Musquin osvojio je $ 12,000. Nije loše za dnevni posao.

Zgodan platiti od odobrenja ponude

Plaćeni natječaji ili sponzorstva mogu biti izuzetno unosni u motocross utrkama. Sponzorstvo se bavi tvrtkama koje proizvode bicikle, opremu, energetska pića, odjeću i druge predmete vezane uz sport koji mogu plaćati lijepo. Te tvrtke plaćaju sportašima da se pojavljuju u reklamama, tiskanim oglasima i promotivnim događajima. Također im plaćaju da koriste svoje proizvode na natjecanjima i nose svoje logotipe tvrtke. Vrhunski ugovori o odobravanju mogu biti vrijedni milijune dolara, ali su dostupni samo izuzetnim, vrlo uspješnim natjecateljima.

Troškovi hrane se plaćaju

Motociklisti koji ne dobiju opremu preko potvrda moraju kupiti vlastitu opremu. Profesionalni bicikli sami mogu koštati tisuće dolara. Motociklisti moraju kupiti i kacige, naočale, zaštitnu oblogu, rukavice i ostale neophodne predmete. Mnoga natjecanja zahtijevaju kotizaciju za natjecanje, a rekreacijske trening staze također naplaćuju novac za korištenje njihovih objekata. Ove troškove treba uzeti u obzir, osobito u ranoj fazi karijere.