Što je elektronički inženjer?

Sadržaj:

Anonim

Elektronički inženjeri su inženjerski profesionalci koji se specijaliziraju za tehnologiju i mnoge primjene električne energije. Njihov posao može uključivati ​​dizajniranje i testiranje novih proizvoda, poboljšanje električne učinkovitosti u zgradi, rad s telefonskim i komunikacijskim sustavima ili praćenje sustava elektrana. Elektronički inženjeri rade u laboratorijima, uredima, tvornicama, elektranama i drugim sličnim okruženjima. Potrebno im je opsežno obrazovanje i osposobljavanje kako bi se kvalificirali za posao, a mnoge pozicije zahtijevaju dodatnu certifikaciju.

Obrazovanje i osposobljavanje

Visokoškolski stupanj inženjerstva je potreban za većinu elektroničkih inženjerskih poslova. Bachelor's stupanj inženjerstva obično traje četiri ili pet godina da završi i često zahtijeva od studenata da se izborni kolegiji u humanističkim znanosti, uz njihovu matematiku i prirodoslovlje-based nastavni plan i program. Dok nastavljaju svoj dodiplomski stupanj, studenti uče kako riješiti sve vrste elektroničkih problema i pohađaju tečajeve u područjima kao što su analiza krugova jednosmjerne struje, robotika elektroničkih sustava upravljanja, digitalna logika i digitalna obrada signala. Nakon završetka fakulteta, elektronički inženjeri obično upisuju program naukovanja u trajanju od dvije godine. To im daje praktičnu obuku koja im je potrebna da bi postali profesionalni inženjeri. Osim toga, moraju položiti niz ispita koje odobrava Nacionalno ispitno vijeće za inženjerstvo i geodeziju.

Opis posla

Odgovornosti elektroničkog inženjera uistinu ovise o industriji u kojoj pojedinac radi, kao io točnoj poziciji. Neki elektronički inženjeri rade prvenstveno u istraživanju i razvoju, osmišljavanju, dizajniranju i izradi prototipa novih proizvoda za elektroničke tvrtke. Ostali elektronički inženjeri su više uključeni u proizvodnju, nadziru proizvodni proces i upravljaju kontrolom kvalitete. Drugi elektronički inženjeri mogu svoje karijere usmjeriti u obrazovanje, pisanje obrazovnih materijala i podučavanje. Većina elektroničkih inženjera radi u privatnom sektoru, navodi StateUniversity.com, iako su neki zaposleni u državnoj ili saveznoj vladi.

Radni uvjeti

Radni uvjeti za inženjere elektrotehnike također se znatno razlikuju i ovise o poslu i industriji. Neki pojedinci rade u bučnim tvornicama ili elektranama, dok drugi provode većinu svog vremena na računalu koje radi u uredima ili čak kod kuće. Mnogi elektronički inženjeri rade u istraživačkim laboratorijima s timom drugih inženjerskih stručnjaka. Većina inženjera radi 40-satni radni tjedan, navodi StateUniversity.com, iako je prekovremeni rad često potreban kada se približavaju rokovi projekta.

Job Outlook i plaća

Elektronički inženjeri obično dobivaju lijepu plaću i uživaju u nizu pogodnosti. Prema Zavodu za statistiku rada, prosječna godišnja plaća inženjera elektrotehnike je od svibnja 2008. iznosila 88.670 dolara. BLS je također izvijestio da je ukupno bilo 301.500 elektroničkih inženjera koji su radili u 2008. godini u SAD-u. očekuje se da će ostati stabilan s malom ili nikakvom promjenom do 2018. Očekuje se da će posao za pojedince koji rade s bežičnim telefonskim odašiljačima i velikim električnim generatorima povećati potražnju.